Поняття машинне навчання і штучний інтелект

Поняття машинне навчання і штучний інтелект

Февраль 27, 2018 0 Автор kolibrius

Поняття машинне навчання і штучний інтелект (ШІ) давно увійшли в звичний лексикон. Вже нікого не здивуєш новиною про впровадження нової технології, пов’язаної з ІІ. А кіно і література міцно зміцнили в свідомості картини, де роботи виконують роботи по дому, проводять складні медичні операції, ведуть з людиною діалог, нітрохи не поступається за своїм рівнем бесіді з живою людиною. Реальність сьогоднішнього дня пішла не так вже й далеко від фантастичного вимислу, представленого в творах мистецтва. Практика показує, що багато неймовірні новинки вже давно поруч з нами.

Максим КРІППО стверджує, що глобальних прикладів використання технологій, які застосовують ІІ при впровадженні нового програмного продукту, більш ніж достатньо: машинне зір, самообучающиеся алгоритми. Провідні українські розробники також на передових рубежах. У приклад можна привести стартап Grammarly, що вивчає рукописний шрифт людей по всьому світу. Програма здатна не тільки аналізувати написаний від руки текст, але і проводити роботу над помилками, зіставляючи виправлення людини зі своїми «знаннями», тим самим удосконалюючи свій вихідний код. Система повністю автономна, не вимагає ніякого контролюючого ланки в особі творця або користувача.

Більш наочний приклад використання через свою поширеності — віртуальний помічник. По суті це розумний секретар або асистент, що знаходиться в хмарі або на жорсткому диску, здатний до аналізу інформаційних потоків. Він самостійно здатний відправляти повідомлення, відслідковувати календар важливих справ, знаходити необхідну інформацію в мережі. Такі програми передбачають лише наявність пристрою, програми та підключення до інтернету у користувача. Ринок подібних продуктів щорічно розширюється і розвивається. Проведене американським маркетинговим агентством Stone Temple дослідження поставило за мету з’ясувати, який з існуючих віртуальних помічників на сьогоднішній день перевершує інші за інтелектом. Лідерам ринку, таким як Google Assistant, Cortana, Alexa і Siri було задано близько 5000 тестових питань, популярних призначених для користувача питань. Жоден з асистентів не зміг повністю відповісти на весь список.

Зашкалює кількість репортажів і статей з виставок і конференцій в ЗМІ підтверджують факт того, що ця передова область не просто данина моді чи тренд, а щось зовсім нове, проникаюче в усі сфери життя людини, котра здійснює революційні зміни в реальному часі. Криппа Максим призводить, як вельми наочний приклад, наступний блискавичний етап машинобудування. Всього сто років тому була запущена конвеєрна лінія Генрі Фордом, а вже сьогодні в автомобіль вбудовуються датчики, зчитувальні і аналізують оперативну інформацію про стан водія, коригувальні його водіння, вибудовують оптимальний маршрут в будь-яку точку.